start

Główna / WSZYSTKIE TEKSTY OPUBLIKOWANE W SERWISIE

Sob, 19 gru 2020 22:06 | Czytany: 467x | Komentarzy: 3

TO BĘDZIE PIERWSZY TAKI 21 GRUDNIA OD 800 LAT - POJAWI SIĘ GWIAZDA BETLEJEMSKA I BĘDZIE WYJĄTKOWO WYRAŹNA

21 grudnia 2020 przez układ planet będzie absolutnie wyjątkowy. Dwie największe planety układu słonecznego i jedne z najjaśniejszych punktów na niebie, Saturn i Jowisz, zbliżają się do siebie coraz bardziej, by 21 grudnia, dokładnie w dzień przesilenia zimowego, znaleźć się bliżej, niż kiedykolwiek od stuleci. Planety się do siebie zbliżają co jakiś czas, ale tak blisko siebie nie były od 800 lat!  To tak zwana "wielka koniunkcja". Naukowcy uważają, że to ona jest słynną Gwiazdą Betlejemską.
Zbliża się nieprawdopodobny dzień z punktu widzenia układu planet - 21 grudnia 2020. Na stronie NASA Henry Throop, astronom z Wydziału Nauk Planetarnych agencji, pisze:

[...] Można sobie wyobrazić, że Układ Słoneczny jest torem wyścigowym, a każda planeta to biegacz na własnym torze. My, na Ziemi, jesteśmy na środku stadionu. (...) Z naszego punktu widzenia będziemy mogli zobaczyć Jowisza na wewnętrznym torze, zbliżającego się do Saturna przez cały miesiąc i ostatecznie wyprzedzającego go 21 grudnia.

Gwiazda Betlejemska to niezwykle rzadkie zjawisko. Po raz ostatni widziane było w 1226 roku, a po 2020 roku na kolejną trzeba będzie czekać do 2080 roku, a później do 2400. W tym roku Gwiazda Betlejemska pojawi się na niebie w noc zimowego przesilenia, czyli 21 grudnia.


Gwiazda Betlejemska to zjawisko powstające na skutek wielkiej koniunkcji Jowisza i Saturna. Jest to ustawienie ciał niebieskich w jednej linii z obserwatorem. 21 grudnia 2020 roku będzie można zaobserwować wielką koniunkcję Jowisza i Saturna, czyli dwóch największych planet w Układzie Słonecznym. Już za kilka dni będą one oddzielone od siebie o 600 mln km, co w przestrzeni kosmicznej można uznać za niewielki dystans. Dodatkowo znajdować się będą w jednej w odstępie 0,1 stopnia. Z perspektywy Ziemi sprawi, że będą wyglądać jak jeden bardzo jasny punkt na niebie.

Nazwa Gwiazda Betlejemska powstała ze względu na to, że zjawisko pojawia się bezpośrednio przed Świętami Bożego Narodzenia. Jest także naturalnym nawiązaniem do wydarzeń biblijnych. Trzej mędrcy ze Wschodu zostali naprowadzeni przez jasny punkt na niebie do miejsca narodzin Jezusa.


Kandydatka na Gwiazdę Betlejemską

Koniunkcji, także tych wielkich, było wiele. Ale jedna mogła odbić się wyjątkowo silnym echem w historii i kulturze. W 7 roku przed naszą erą, Jowisz i Saturn spotkały się wyjątkowo często. W ciągu 8 miesięcy znalazły się w odległości jednego stopnia (stopniami liczy się odległości punktów na nieboskłonie) od siebie. Taki widok z pewnością nie umknąłby uwagi bliskowschodnich, wpatrzonych w niebo Mędrców. Jowisz i Saturn mogły więc, wspólnie, być słynną Gwiazdą Betlejemską, niezwykłym zjawiskiem astronomicznym, które miało sprowadzić trzech pielgrzymów ze Wschodu do Betlejem.
Trzeba jednak zaznaczyć, że wielka koniunkcja nie jest tu jedyną kandydatką, bo wśród potencjalnych Gwiazd Betlejemskich jest supernowa z 4 roku p.n.e (zaobserwowana przez chińskich i koreańskich astronomów) czy kometa Halleya, która była widoczna gołym okiem w 12. roku przed naszą erą. Wszystkie te wydarzenia były na tyle niezwykłe, że mogły stać się inspiracją dla historii o betlejemskiej gwieździe.

Tegoroczna, największa od 800 lat koniunkcja, także będzie świątecznym prezentem. W zasadzie już nim jest, bo planety zbliżają się do siebie o około 3 stopnie na dobę. Już dziś - i przez cały okres świąteczny - będzie więc można podziwiać ich balet. 21 grudnia, w dniu najbliższego spotkania, Jowisz i Saturn pojawią się na nocnym niebie tuż po zachodzie słońca, na południowo-zachodnim niebie. Trzeba się spieszyć, by je zobaczyć, bo planety będą dość nisko nad horyzontem i już po około godzinie ich obserwacja może okazać się niemożliwa. Na szczęście planety będą tak jasne, że można je oglądać już o zmierzchu.

Gwiazda Betlejemska. Kiedy będzie widoczna? Jak ją obserwować?

W pełnej okazałości Gwiazda będzie widoczna na niebie po zachodzie słońca w najbliższy poniedziałek 21 grudnia, ale dostrzec ją będzie można do 25 grudnia. Zjawisko astronomiczne można zaobserwować gołym okiem przy korzystnych warunkach pogodowych. Według prognozy pogody tego dnia można spodziewać się lekkiego zachmurzenia w związku z tym niezbędna może być luneta, lornetka bądź teleskop. Najlepsze warunki do oglądania zjawiska będą w pobliżu równika, ale koniunkcja będzie widoczna w każdym miejscu na Ziemi. Jeśli dopisze pogoda. Jeśli nie dopisze - następna wielka koniunkcja czeka nas już 15 marca… 2080 roku. Potem para zejdzie się na tak małą odległość dopiero w XXV wieku.
Z POCZTY DO FN:

Słowo o 21.XII.2020r.
Od pewnego czasu , na różnych stronach internetowych , można znaleźć , przeróżne informacje , o rzekomych zdarzeniach , wspomnianego dnia . Z racji tego , szczególnego zainteresowania , wyżej wymienioną datą , postanowiłem bliżej , przyjrzeć się sprawie.
Usiadłem , pomyślałem i . . . moim zdanie , wspomniana data , nie będzie się różnić zbytnio , od większości dat , w tym roku . Rzekomo , będzie coś astrologicznie ? Na temat astrologii , mam mglistą wiedzę , więc wypowiadał się , nie będę . Odsyłam do tych , którzy się , na niej znają . Wracając do mojego ,,podwórka’’ . Uważam , że dzień ten , nie przyniesie , niczego spektakularnego nic wyjątkowego . Jak będzie ? Zobaczymy , już za kilka dni .Korzystając z okazji , życzę wszystkim , świąt świątecznych . Pamiętajcie – wszystko czego szukacie , jest w
Was , a nie , poza Wami.
N A M A S T E


Komentarze (3)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Śr, 23 gru 2020 00:53 | brak oceny

OBSERWATOR | Gość

UPGRADE - uzupełnianie informacji trwa w nieskończoność, bo perspektywa ŹRÓDŁA NIESKOŃCZONEJ KREACJI to PERSPEKTYWA "TU i TERAZ", której tzw. "ludzkie myślenie" nie rozumie. Tzw. "demokratyczne kraje" STOSUJĄ się DO TEGO co DZIEJE SIĘ w GRANICACH POLSKI. Nie chodzi o BEZWZGLĘDNE PODPORZĄDKOWANIE się TEMU, co TERAZ CZYTASZ, bo MASZ WOLNĄ WOLĘ. Po prostu TERAZ WYBIERASZ POMIĘDZY ŻYCIEM a ŚMIERCIĄ. Twoje dalsze ŻYCIE na NASZEJ PIĘKNEJ PLANECIE jest ZWIĄZANE z Twoim ZAANGAŻOWANIEM się i REALIZACJĄ TEGO co TERAZ CZYTASZ: WSZYSTKO w GRANICACH POLSKI NALEŻY DO BOGA i DLATEGO JEST ZA DARMO dla KAŻDEGO!!! JEŚLI to AKCEPTUJESZ to ŻYJESZ. JEŚLI to ODRZUCASZ to GINIESZ. WYOBRAŹ SOBIE to INFO, jako "PRZEŁĄCZNIK" USTAWIAJĄCY Cię na WŁAŚCIWYM TORZE ŚWIADOMOŚCI... Zanim zaczynasz ROZUMIEĆ co OZNACZA sformułowanie "ZAGŁADA ATOMOWA", WYBIERASZ, czy PODDAJESZ SIĘ TEMU, co SŁYSZYSZ od 44-tej SEKUNDY TEGO NAGRANIA: https://www.youtube.com/watch?v=PwnSUh8OdOc . WYBÓR bezwzględnego PODPORZĄDKOWANIA się TEMU PRAWU USTANOWIONEMU w GRANICACH Polski gwarantuje Ci dalsze ŻYCIE FIZYCZNE. Tym samym ZAPOMINASZ o dotychczasowych PRAWACH USTANOWIONYCH przez LUDZI. Wiesz już, że u-STANOWIONE przez LUDZI PRAWA ZABIJAJĄ Cię! Dlatego w każdej SEKUNDZIE Twojego życia PAMIĘTASZ o TYM, że ŻYJESZ TYLKO DLATEGO, że BEZBŁĘDNIE i NATYCHMIAST REALIZUJESZ MOJE POLECENIA, pamiętając, że KAŻDE ODSTĘPSTWO od MOICH POLECEŃ ZABIJA Cię...

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 22 gru 2020 01:04 | brak oceny

OBSERWATOR | Gość

KRÓLOWA IDZIE DO SEJMU OGŁASZAJĄC POCZĄTEK WIOSNY KOŚCIOŁA. Dodaje: NIE SPODZIEWACIE się JAKA TO BĘDZIE WIOSNA... PRAWDĄ jest, że istnieje świat WIDZIALNY i NIEWIDZIALNY. BŁĘDEM jest analiza WIDZIALNEGO KAMUFLAŻU z pominięciem NIEWIDZIALNEJ MOCY SPRAWCZEJ. Z TEJ perspektywy zapowiedź ta jest ZGODNA z inną, mówiącą o "czymś", co jeszcze nie miało miejsca na tej planecie, więc wtłaczane społeczeństwu "na siłę ludzkich analiz" nie ma sensu, no bo cóż może wymyślić istota PRZEGRANA i WCIĄŻ nie pojmująca PRAWDY o istnieniu "CZEGOŚ" NIEWIDZIALNEGO czego nie uwzględniła w kalkulacjach a co WŁAŚNIE w TAKI sposób UDOWADNIA SWOJE ISTNIENIE? Przecież NIEŚWIADOMI sytuacji na planecie są BEZPIECZNI! :)... Teraz: MOCĄ ŹRÓDŁA NIESKOŃCZONEJ KREACJI WARSTWA PRZEKAŹNIKOWA NASZEJ PIĘKNEJ PLANETY WYŁĄCZA w PRZESTRZENI CAŁEJ NASZEJ PLANETY PODTRZYMYWANIE ŻYCIA NISKICH CZĘSTOTLIWOŚCI KOLIDUJĄCYCH z PLANEM BOGA NAJWYŻSZEGO DLA NASZEJ PLANETY. NASZA PLANETA WKRACZA w WYSOKIE CZĘSTOTLIWOŚCI ZAKORZENIONE w BOGU - BEZWARUNKOWEJ MIŁOŚCI. KAŻDE ŻYCIE FIZYCZNE NIEZGODNE z BEZWARUNKOWĄ MIŁOŚCIĄ JEST FIZYCZNIE WYKLUCZANE z PRZESTRZENI WARSTWY PRZEKAŹNIKOWEJ NASZEJ PIĘKNEJ PLANETY i OSTATECZNIE CAŁKOWICIE WYKLUCZONE MOCĄ ŹRÓDŁA NIESKOŃCZONEJ KREACJI. Do zaistnienia OSTRZEŻENIA z tym związanego, PROWADZĄCY WOJNĘ ze SPOŁECZEŃSTWEM mają czas na DOBROWOLNĄ KAPITULACJĘ w swojej świadomości i dzięki temu ZACHOWANIE ŻYCIA FIZYCZNEGO na tej planecie....

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 20 gru 2020 12:18 | brak oceny

AO | Gość

Każda koniunkcja tego rodzaju ładuje Ziemię dodatkową energią. Cała ludzkość poczuje dodatkową moc wewnętrzną. Niektórzy mówią o trzeciej fali koronawirusa, ale obecnie trwa pierwsza i druga faza równolegle. Pierwsza faza skończy się w lutym i wtedy druga faza osiągnie swoją pełną prędkość. Obecnie pierwsza faza przyhamowuje drugą. Trzecia "fala" zacznie się w Polsce od 174 tysięcy na godzinę. W innych krajach będzie trochę mniej, ale też kilkanaście razy więcej. Poza tym Pfizer padnie, a Biden Sr. i Jr. pójdzie siedzieć razem se swoimi ludźmi. Jackowski Krzysztof miał rację, że będzie 17 cykli, ale jego długoletnie palenie wypacza wizje i ich interpretację.

Dziękujemy za ocenę.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w projekcie: redakcja@messing.org.pl
  www.nautilus.org.pl    English version    Kanał RSS

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.